Wigilia dla mieszkańców - Kozłów 2017 - fot. K. Capiga
Wigilia dla mieszkańców - Kozłów 2017 - fot. K. Capiga

W niedzielne popołudnie 17 grudnia 2017 roku przy kościele parafialnym w Kozłowie władze tutejszej  gminy zorganizowały spotkanie wigilijne dla mieszkańców. Były występy pełne kolęd i pastorałek, a nawet i tańce. To wszystko okraszone było znakomitymi specjałami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Pod kościołem wystawione były również kramy z ozdobami świątecznymi.

Życzenia mieszkańcom gminy składał wójt Jan Zbigniew Basa w towarzystwie przewodniczącej Rady Gminy Teresy Florek i ks. wikariusza Tomasza Czechowskiego. Gospodarz samorządu kozłowskiego życzył wszystkim wiele radości, spokoju, wdzięczności najbliższych, żeby wszelkie spory i waśnie zostały zażegnane, aby nikt w czasie świąt i w kolejnym 2018 roku nie pozostał sam w domu. Wójt namawiał zebranych, by swym życiem i postępowaniem pokazali Europie i Światu nasze polskie obyczaje i wartości – opłatek, choinka, kolęda, pasterka, które jednoczą nas Polaków.

Przewodnicząca Teresa Florek w imieniu Rady Gminy złożyła życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w miłej rodzinnej atmosferze, a w Nowym 2018 roku – spełnienia marzeń, nowych nadziei i wszelakiej pomyślności, by każdego omijało zło, a dobro gościło w domach.

Ksiądz Tomasz Czechowski w imieniu kapłanów kozłowskiej parafii życzył dobrych i spokojnych Świąt pełnych pojednania i odnowienia więzi rodzinnych, miłości i serdeczności.

(ck)