Wyjazd do Grecji w ramach projektu „Mój staż-moja kariera BIS” ERASMUS+

Zagraniczny staż zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie

0
695

Od 19 listopada do 2 grudnia 2017 roku 41. uczniów Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie w zawodach: technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczyło w stażu zawodowym w Platamonas w Grecji.

Uczniowie odbywali staż w hotelu San Panteleimon na Riwierze Olimpijskiej. W ramach programu stażu pracowali w różnych częściach obiektu hotelowego m.in. w recepcji, w części hotelowej, w sali restauracyjnej oraz w kuchni. Uczestniczyli w szkoleniu baristycznym – parzenia kawy oraz pokazie przyrządzania drinków. Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 z pracownikami hotelu porozumiewała się w języku angielskim. Uczniowie mieli możliwość doskonalić komunikację w języku angielskim branżowym.

Ważnym punktem stażu były wycieczki krajoznawcze i kulturowe. Uczestnicy greckiego stażu zawodowego zwiedzili Saloniki, Leptokarię, Meteory. Fantastyczna atmosfera, niezapomniane przeżycia oraz praktyczna nauka zawodu to wspomnienia z wyjazdu do Grecji, które na długo pozostaną w ich pamięci. Udział w projekcie ukazał uczniom, jak wiele możliwości daje im ich przyszły zawód – technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. To  między innymi możliwości pracy w międzynarodowym zespole, w różnych zakątkach świata. Uczniowie podkreślają, że dobrze wybrali szkołę i zawód.

/ZS2/