Kolędy poleciały w świat

0
1075
Leć kolędo w świat - Miechów 2017
Leć kolędo w świat - Miechów 2017

Po raz III Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowaczy w Zagorzycach i Stowarzyszenie ,,Blask Nadziei” byli organizatorami cyklicznego przeglądu kolęd i pastorałek pod hasłem ,,Leć kolędo w świat”.

W sali kina Gryf w Miechowie uczestników imprezy witała nowa dyrektor Ośrodka Dorota Regucka. Starosta Marian Gamrat zaznaczył, że przegląd jet sprawdzonym sposobem kultywowania wokalnych bożonarodzeniowych i noworocznych tradycji, a przy okazji miejscem integracji i wymiany doświadczeń  uczniów i nauczycieli z kilku specjalistycznych ośrodków z Małopolski. Naczelnik miechowskiego oddziału Poczty Polskiej Jadwiga Zięba obdarowała dyrektorkę Ośrodka okolicznościową monetą z motywem kolędniczym i cyrkoniami, wyemitowaną w 2010 r. przez Skarbnicę Narodową.

Na przedświąteczne kolędowanie w tym roku zgłosiło się 6 ośrodków. Swoje umiejętności wokalne i interpretacyjne kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych zaprezentowali wychowankowie z: Zespołu Szkół im. S.Wyspiańskiego z Waganowic, Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Szansa” z Podlesic, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Miechowa, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Krakowie i oczywiście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zagorzycach k/Miechowa.

Występujące zespoły zadbały o akcenty świąteczne (stroje i rekwizyty). Zgromadzeni usłyszeli najpiękniejsze świąteczne melodie i mogli nucić je razem z wykonawcami. Występującym żywiołowo sekundowali opiekunowie, wychowawcy i rodzice. W trakcie koncertu pojawił się Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki, którzy częstowali zgromadzonych słodyczami.

W finale wszystkie zespoły otrzymały puchary ufundowane przez samorządy ziemi miechowskiej oraz pamiątkowe monety 2 złotowe z wizerunkiem dzwonnicy miechowskiej bazyliki. Przegląd prowadził Zbigniew Łojewski. Współorganizatorem III. edycji przeglądu był powiat miechowski .

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa