Przyjemne z pożytecznym… Uczniowie z Pojałowic w Muzeum i na kręgielni

0
842

1 grudnia 2017 r. uczniowie kl. 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Pojałowicach skorzystali z bogatej oferty Muzeum Ziemi Miechowskiej uczestnicząc w lekcji muzealnej poświęconej tkaninom. Obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, kolekcję tkanin z lnu, konopi, jedwabiu , a także poznali narzędzia i historię tkactwa. W drugiej części – warsztatowej z ogromnym zaangażowaniem pracowali przy krosnach samodzielnie wykonując zakładki do książek. Ogromne wrażenie zrobił na nich jeden z eksponatów muzealnych – kołowrotek, czyli mechaniczne urządzenie do chałupniczego wytwarzania przędzy z włókien.

Tego dnia to nie był koniec atrakcji dla uczniów z Pojałowic. Wzięli oni udział w zajęciach na kręgielni CKiS, które były nie tylko formą rekreacji, ale okazją do integracji, emocjonującej rywalizacji i świetnej zabawy. Czas spędzony w kręgielni był strzałem w dziesiątkę.   

Uczniowie Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Muzeum Ziemi Miechowskiej za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów i wspaniałą atmosferę, a także dyrekcji CKiS za możliwość aktywnego wypoczynku w przytulnym wnętrzu, kiedy zimowa pogoda zniechęca do uprawiania rekreacji na świeżym powietrzu. Z pewnością jeszcze tam wrócimy.             

Marzena Kowalczyk