Spotkanie z bajkowymi postaciami w bibliotece

0
352

 

W piątek 17 listopada 2017 roku  o godz. 10:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Słaboszowie gościła Ewę Stadtmuller – poetkę i pisarkę mieszkającą w Krakowie, autorkę wielu książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej z Janowic, oraz klasa I i II ze  Szkoły Podstawowej z Dziaduszyc wraz z wychowawcami. Ogółem do biblioteki przybyło 46 dzieci.

Ewa Stadtmuller ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski w Krakowie. Przez dziesięć lat pisarka  pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. W 2003 roku Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą – Przyjaciel Przedszkolaka.   

W czasie spotkania  autorka opowiadała o swojej twórczości, recytując wiersze, oraz  bawiła się z dziećmi w teatrzyk z pacynkami .  Dzieci odgadywały również zagadki, zadawały i odpowiadały na pytania.  Udział w tym spotkaniu był dla nich miłym i niezapomnianym przeżyciem. Na zakończenie życzyła najmłodszym wielu wspaniałych przygód w krainie bajek.

                                                                                              Anna Mielus