Jesień u „Wesołych Maluchów”…

0
658
Pasowanie na Przedszkolaka u
Pasowanie na Przedszkolaka u "Wesołych Maluchów"

W Muzeum Kapusty

3 października 2017 r. dzieci z Niepublicznego przedszkola „Wesoły Maluch” odbyły po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym wycieczkę do Muzeum Kapusty w Charsznicy. Pani przewodnik opowiedziała i pokazywała dzieciom różne przedmioty i narzędzia związane z kapusta tj. szatkownice, noże oraz inne kuchenne przyrządy do obrabiania kapusty.

Teatr Żywego Aktora

13 października 2017 r. „Wesołe Maluchy” odwiedził Teatr Żywego Aktora z Krakowa, który zaprezentował przedstawienie pt. „Smok Wawelski”. Aktorzy w humorystyczny sposób przestawili historię Smoka Wawelskiego. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne przedstawienie.

Pasowanie na Przedszkolaka

23 października 2017 r.  o godzinie 9.30 w Niepublicznym Przedszkolu „Wesoły maluch” rozpoczęła się najważniejsza uroczystość dla najmłodszych przedszkolaków – „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Część artystyczną rozpoczęły  dzieciaczki z grupy „Maluszków” śpiewając i tańcząc piosenkę ” My jesteśmy krasnoludki ” oraz czterech chłopców z grupy „Starszaków” pięknie wyrecytowało swój wierszyk. Uroczyście, dotykając każde dziecko ołówkiem, pasowania dokonała dyrektor przedszkola Katarzyna Ziemnicka- Krzysztofek.

Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek. Każdemu przedszkolakowi kadra Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch” życzy wiele sukcesów i radości w życiu przedszkolnym.

Pani Policjantka w przedszkolu

24 października 2017 r. na zaproszenie dzieci zjawiła się Pani Policjantka z Komendy Powiatowej, która opowiadała nam o przepisach drogowych, zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. W podziękowaniu za spotkanie dzieci zaśpiewały Pani Policjant piosenkę „Pan Policjant porządku pilnuje”