60 umów na likwidację kotłów węglowych z dotacji

0
1131

Zakończył się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy i Miasta Miechów do inwestycji służących ochronie powietrza polegających na wymianie systemów ogrzewania realizowanych na terenie Gminy Miechów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

W wyniku przeprowadzonego naboru dla zadania pn. „Wymiana starych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne kotły w Gminie Miechów” podpisano 60 umów na likwidację kotłów węglowych, które zastąpione zostały piecami gazowymi – 19 szt; i węglowymi (spełniającymi normy ekoprojektu) – 41 szt.

Warto również przypomnieć, że w ramach realizacji programu KAWKA „Likwidacja niskiej emisji w mieście Miechów etap2„ w roku 2017 mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe, korzystając z dotacji, zlikwidowali 104 stare paleniska węglowe i zamienili je na piece gazowe kondensacyjne, oraz piece elektryczne w budynkach jedno i wielorodzinnych. Na os. XXX-lecia (Parkowe) w blokach 2,3,7 oraz ul. Racławickiej 14 wspólnoty mieszkaniowe zlikwidowały łącznie 271 pieców i trzonów kuchennych zastępując je indywidualnymi kotłowniami gazowymi.

Łącznie w latach 2015-2017 (program kawka) mieszkańcy i wspólnoty, korzystając z dotacji, zlikwidowali 658 starych palenisk węglowych.

(ugim)