Odblaski ratują życie

0
1347

Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Apelujemy do wszystkich, kto w najbliższych dniach odwiedzi groby bliskich, by nie zapominał również o własnym bezpieczeństwie.

W tym szczególnym czasie należy zadbać nie tylko o to by dobrze widzieć, ale także by być widzianym. Dzięki elementom odblaskowym widoczność pieszego na nieoświetlonej drodze zwiększa się do około 200 metrów!

Idąc lewą stroną drogi odblaski najlepiej jest nosić na prawej ręce lub nodze, od strony ruchu pojazdów. Optymalną wysokością, na jakiej użytkownik powinien nosić odblask, jest wysokość padania na niego światła reflektorów samochodu. Należy zwracać uwagę, aby noszone akcesoria odblaskowe nie były zasłonięte, np. szalikiem, torbą czy plecakiem.

O zasadach bezpieczeństwa na drodze przypomnieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce podczas spotkanie z dziadkami i rodzicami, w dniu 27 października 2017 roku. W krótkim przedstawieniu „Odblaski ratują życie” apelowali o noszenie elementów odblaskowych i poinstruowali zgromadzonych na sali w jaki sposób zakładać elementy odblaskowe, aby być bezpiecznym na drodze. Przygotowali także dla swoich gości „odblaskowy” poczęstunek.