Zachowajmy ostrożność w okresie Wszystkich Świętych

Akcja "Znicz 2017"

0
824

Okres Wszystkich Świętych zawsze wiąże się z dużym natężeniem ruchu na drogach. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących miechowscy policjanci już od 27 października rozpoczną wzmożone działania pod kryptonimem „Znicz 2017”.

Na drogi powiatu miechowskiego wyjedzie więcej policyjnych patroli, funkcjonariusze przede wszystkim będą podejmować działania zmierzające do zapewnienia płynności ruchu, ale także eliminowania nietrzeźwych kierujących. Będą także reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych.

Wszystkich Świętych to czas, kiedy na drogach odnotowuje się największe natężenie ruchu a pośpiech i tłok na ulicach często prowadzi do kolizji i wypadków drogowych. W ubiegłym roku od 28 października do 2 listopada na małopolskich drogach doszło do 51 wypadków oraz 530 kolizji w których 3 osoby zginęły a 57 zostało rannych. Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu, zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych o wzajemną wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza w rejonie cmentarzy, gdzie ruch będzie największy. Na drogach powiatu miechowskiego nie przewiduje się świątecznej reorganizacji ruchu i będzie się on odbywał na dotychczasowych zasadach. Prosimy o rozwagę, przestrzeganie przepisów oraz prawidłowe parkowanie pojazdów, by nie utrudniać ruchu innym pojazdom oraz pieszym.

Nie zapominajmy również, że tłok i duże skupiska ludzi są często miejscem działania złodziei. Pamiętajmy więc aby w samochodach nie pozostawić rzeczy mogących zainteresować złodzieja a przedmioty wartościowe, które mamy przy sobie należy nosić w miejscach trudno dostępnych. Z kolei wyjeżdżając w podróż nie możemy zapominać o zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań. Upewnijmy się, że właściwie pozamykane są okna i drzwi ale nie zapomnijmy także o naszych sąsiadach – życzliwy i czujny sąsiad to chyba jedno z najlepszych zabezpieczeń. Możemy ich także poprosić aby zabierali spod naszych drzwi ulotki reklamowe oraz pocztę ze skrzynek, gdyż może to być wskazówką dla złodziei, że nie ma nas w domu.

Życzymy Państwu, by okres Wszystkich Świętych minął spokojnie i bezpiecznie.

asp. szt. Marcin Jamroży