Z Dziaduszyc do Zatorlandu

0
1797

W piątek 29 września 2017 r. uczniowie szkoły w Dziaduszycach z klas IV-VI wraz z opiekunami: Marleną Tekieli, organizatorem wycieczki, Anną Kasprzyk, Agnieszką Skopowską, Joanną Kordyś, udali się na jednodniową wycieczkę do Zatorlandu. Jest to miejsce, które powstało tylko w jednym celu – by sprawiać radość i zabawę!

Jest to największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów. Podczas spaceru wszyscy mogli zobaczyć ponad sto „ożywionych” gadów naturalnej wielkości, muzeum szkieletów i skamieniałości oraz opisy drzew i krzewów znajdujących się przy pokonywanej ścieżce.

Po obejrzeniu gadów uczestnicy wycieczki przeszli do Parku Owadów. Tam obejrzeli jedenaście figur owadów. Grupa zwiedziła również niezwykły Park Mitologii, który zlokalizowany jest na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Dinozaurów. Tam można było wybrać się tak jakby w niezwykły rejs, w trakcie którego można poznać bogów, herosów i bohaterów.

Miejscem, które również przykuło wszystkich uwagę był „dom do góry nogami”. Domek ten stał na dachu i wszystko w nim znajdowało się na suficie. Zatorland to również lunapark, gdzie oprócz tych atrakcji na uwagę zasługuje kino 5D. Tam po prostu nie można się nudzić!

Weronika Wolska, klasa 5