We wtorek 26 września 2017 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego, działającego przy Szkole Podstawowej w Antolce miały zorganizowaną pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę, która została poprzedzona pogadanką na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Maluchy zostały również wyposażone w odblaskowe kamizelki oraz różnorodne odblaski.

Celem ich wyprawy była restauracja „Zameczek” w Książu Wielkim. Dzięki uprzejmości właściciela Roberta Pachoła zapewniono im wiele atrakcji. Najpierw odbyło się spotkanie z kelnerką panią Anną Fiuk, która pokazała dzieciom jak prawidłowo nakrywać się do stołu.  Później dzieci zwiedziły całą restaurację i hotel, które urzekają pięknym wystrojem i w całości nawiązują do zamkowych, królewskich komnat.

Kiedy maluchy wróciły do restauracji, czekał już na nich pyszny poczęstunek. A to nie koniec był jeszcze atrakcji, obok lokalu znajduje się piękny ogród, we wnętrzu którego jest tzw. „Figielnik”, czyli wspaniały plac zabaw.

Przedszkolaki z ogromnym smutkiem opuszczały to miejsce. Kolejny raz przekonały się, ile ciekawych miejsc skrywa gmina Książ Wielki.