Bajkowe Melodie w CKiS

0
719

11 września 2017 r. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie przygotowało dla Bajkowej ekipy scenę, na której zaprezentowali muzyczno-edukacyjny spektakl dla przedszkoli i szkół  z gminy Miechów. Przedstawienie obejrzało około 300 dzieci w wieku 5-8 lat.

Fundacja Bielecki Art zaprezentowała interaktywny koncert edukacyjny pod nazwą „Bajkowe Melodie”. Posejdon i Syrenka bardzo szybko nawiązali kontakt z publicznością zachęcając ją do wspólnej zabawy. Razem z dziećmi śpiewali słynne filmowe piosenki, ucząc się przy tym jak dbać o przyrodę wokół nas. Wspólnie z aktorami, na scenie zagrała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Podczas wykonywania muzycznych aranżacji znanych filmowych melodii, bohaterowie z bajek, pokazywali za pomocą multimedialnych animacji zagrożenia dla świata. Dzieci chętnie słuchały jak należy postępować by chronić środowisko naturalne, jak prawidłowo segregować śmieci. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały specjalne książeczki z rebusami, zagadkami i historyjkami dotyczącymi ekologii.