„Poldostrzałą” do Kraju Basków

ZŁOMBOL 2017

0
1986

W sobotę 2 września 2017 oficjalnie wystartowała XI już edycja „Złombolu”. Po raz drugi w tej niesamowitej motoryzacyjnej przygodzie bierze udział ekipa z Miechowszczyzny. Ponownie trzon zespołu stanowi Jarek i Andrzej. Tym razem towarzyszą im – Marta i Kamil. 

Przypomnijmy, co to za akcja i co ją wyróżnia spośród innych? Jest to impreza w pełni charytatywna. Tym razem celem podróży 530 załóg, które zasiadły w niezniszczalnych i kultowych już pojazdach rodem z PRL, jest hiszpański Kraj Basków. Nigdzie indziej tylko na Złombolu można zobaczyć tyle Żuków, Nys, Polonezów, Fiatów – 125 P i 126 P (Maluchów), Skód i innych pojazdów z poprzedniej epoki. Zasadniczy cel akcji jest jeden – pomoc dzieciom z domów dziecka. Zebrana kwota, a już udało się zgromadzić ponad 1 mln zł, przekazywana jest w 100% na wspomniany cel.

I znów na MIECHOWSKI.PL będziemy śledzić poczynania załogi „Poldostrzały”. Podróż tak oryginalnym pojazdem będzie nie tylko przygodą, ale i wyzwaniem. Trasa do baskijskiej miejscowości Noja liczy 2 457 km i wiedzie przez Niemcy, Francję, aż do Hiszpanii. A oto kilka zdjęć ze startu z Katowic.

Więcej o rajdzie, ich uczestnikach, wzlotach i upadkach poszczególnych załóg, można również poczytać na oficjalnej stronie akcji – zlombol.pl.

(ck)