Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości, a potem próbował ich przekupić by uniknąć odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Buk w gminie Gołcza. Nietrzeźwy traktorzysta zjechał z drogi, wywrócił ciągnik i został przez niego przyciśnięty. Szczęśliwie mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Teraz poniesie odpowiedzialność za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości oraz próbę przekupienia policjantów, którym chciał wręczyć pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności.

Kiedy kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus C-330 zjechał z drogi, ten na nierówności terenu wywrócił się kołami do góry i przygniótł traktorzystę. Mężczyzna, 28-letni mieszkaniec gminy Gołcza, miał dużo szczęścia – po wyciągnięciu go spod ciągnika okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci stwierdzili natomiast, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Przeprowadzone przez nich badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak się później okazało, kierujący nie miał także prawa jazdy a ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych. To jednak nie wszystko. Sprawca chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbował przekupić funkcjonariuszy. W tym celu chciał wręczyć im pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Ostatecznie został zatrzymany a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

asp. szt. Marcin Jamroży