Nieletni złapany za kradzież roweru

0
1397

W środę 12 lipca 2017 r. policjanci z Posterunku Policji w Charsznicy ustalili sprawcę, który kilka tygodni temu dokonał kradzieży roweru w Charsznicy. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony rower, który wrócił już do rąk właściciela. Okazało się, że rower ukradł nieletni chłopiec, który teraz odpowie za popełnienie czynu karalnego przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do kradzieży doszło 22 czerwca 2017 r. w centrum Charsznicy. Tamtego dnia nastoletni chłopak przyjechał na zakupy, pozostawił rower na zewnątrz i wszedł do galerii. W tym czasie nieznany wówczas sprawca ukradł pozostawiony bez zabezpieczenia rower i wszelki ślad po nim zaginął.

W czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zaangażowali się także policjanci z Posterunku Policji w Charsznicy i to oni ustalili, że sprawcą kradzieży jest nieletni chłopak z gminy Charsznica. W miejscu zamieszkania 14-latka funkcjonariusze odnaleźli wart 2 tys. zł skradziony rower, który następnie przekazali prawowitemu właścicielowi.

Nieletni sprawca czynu karalnego przyznał się do kradzieży, teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

asp. szt. Marcin Jamroży