Uszkodził dwa samochody, został zatrzymany przez policjantów

0
930

Podczas minionego weekendu (23-25 czerwca 2017) policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził dwa samochody. Sprawca będąc w stanie nietrzeźwości wszedł na jezdnię zatrzymując przejeżdżający samochód i kopiąc uszkodził jego drzwi a następnie wybił w nim szybę. Chwilę później uszkodził kolejny samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku szybkiej reakcji policjantów został zatrzymany i odpowie za swoje zachowanie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 czerwca 2017 r., około godziny 23-ej na ulicy Racławickiej w Miechowie. 47-letni mieszkaniec Miechowa będąc w stanie nietrzeźwości – badanie przeprowadzone przez policjantów po zatrzymaniu wykazało 1,96 promila – wszedł na jezdnię zatrzymując w ten sposób opla astrę. Agresor kopał w drzwi samochodu a następnie uderzeniem ręki wybił w nim szybę. Osoby jadące oplem szybko odjechały na pobliską stację benzynową, jednak napastnik poszedł za nimi. Tam wyładował swoją złość na volkswagenie golfie, także wybijając w nim szybę.

Pokrzywdzeni wezwali Policję, jednak sprawca w tym czasie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast podjęli czynności poszukiwawcze za sprawcą i kilka minut później dokonali jego zatrzymania. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Marcin Jamroży