Lekcja samorządności w Urzędzie Gminy w Książu Wielkim

0
1713

„Moja mała ojczyzna’ ’- uczniowie klasy III mieli zorganizowaną wycieczkę przez wychowawczynią Elżbietę Szopa po okolicach gminy Książ Wielki. Zapoznali się z ważniejszymi obiektami na terenie gminy. Ważne zajęcia dla dzieci odbyły się w samym Urzędzie Gminy. Tam uczniowie spotkali się z absolwentami Szkoły Podstawowej z Antolki a jednocześnie rodzicami uczniów klasy III, którzy obecnie są pracownikami Urzędu.

Absolwenci ze wzruszeniem opowiadali o chwilach spędzonych w murach szkoły podstawowej w Antolce. Teraz sami przeprowadzili zajęcia z zakresu samorządności . Pokazali i edukowali uczniów na czym polega ich praca. Wielką uwagę i zainteresowanie dzieci przyciągnęły opowiadania wójta gminy i zastępcy kierownika USC na temat ich pracy i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Dużo radości  dzieciom dostarczyły  panie z księgowości, gdyż  umożliwiły im zabawę w małych urzędników obsługujących klienta.

Na podsumowanie okazało się, że jest to trudna ale ciekawa praca. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i folderami gminy Książ Wielki. Jednogłośnie obiecali, że jeszcze tu wrócą. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń urzędu i poznać pracę ludzi tam pracujących.

A absolwentami SP Antolka pracującymi w Urzędzie Gminy Książ Wielki są:

– Anna Gniewek –  (z domu Kowal) – z-ca kierownika USC,
– Edyta Micał –  (z domu Burzyńska) – starszy pracownik socjalny,
– Elżbieta Chabior – (z domu Milewska) – inspektor ds. księgowości budżetowej,
– Rafał Knapik – pracownik gospodarczy,
– Marek Szopa – wójt gminy.

E. Szopa