7 czerwca 2017 r. r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słaboszowie z siedzibą w Kalinie Wielkiej odbyły się dwa spotkania dla dzieci wraz z wychowawcami ze Szkoły Podstawowej z Janowic. Wzięli w nich udział zaproszeni goście: wójt Marta Vozsnak, sekretarz Paweł Osikowski oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Kaliny Wielkiej -Janina Gaik.

W pierwszym spotkaniu o godz. 9.30  wzięła udział grupa 32 przedszkolaków. Na wstępie po powitaniu przez kierownika Annę Mielus, wystąpiła Pani wójt i przeczytała dla dzieci bajeczkę pt.: „Kot w butach”. Z kolei Janina Gaik czytała wierszyki Juliana Tuwima. Trzecim lektorem był pan sekretarz, który przeczytał dzieciom bajkę pt.: „Wilk i koza”. Przedszkolaki z kolei w kolorowych strojach wystąpiły w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy- „Żuk”. Na zakończenie spotkania Ewa Kita opowiedziała dzieciom historyjkę o płaczącej, zniszczonej książeczce z półki bibliotecznej. Wszyscy czytający zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dzieciaki otrzymały słodycze.

W drugim spotkaniu wzięła udział grupa 20 dzieci z klasy I i II wraz z wychowawczyniami. Przebieg spotkania był podobny do poprzedniego. Pani wójt przeczytała 2 bajeczki, pan sekretarz bajkę i fragment pierwszej części Harrego Pottera, zaś przewodnicząca KGW czytała wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i prosiły o  kolejne bajki. Na zakończenie czytały także panie bibliotekarki. Dzieci również zostały nagrodzone słodyczami.

Anna Mielus