Olimpijski Piknik Przedszkolny

0
696

30 czerwca 2017 r. na boisku sportowym Orlik odbył się I Olimpijski Piknik Przedszkolny organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Celem imprezy  była popularyzacja aktywności fizycznej  wśród najmłodszych adeptów sportowych gminy Miechów.

Rywalizacje sportowe otworzył zastępca burmistrza Gminy i Miasta Miechów – Andrzej Banaśkiewicz wraz z dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Miechowie – Zofią Piechowicz i  dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 2 – Mirosławem Czekajem.

Zmagania odbywały się pod kierunkiem animatorów miechowskiego Orlika: Marcina Dudzińskiego i Piotra Króla. Wśród konkurencji był m.in.: bieg sztafetowy z pałeczką, rzut piłką lekarską, sztafeta wahadłowa z przełożeniem szarfy i rzuty woreczkami do kosza.W olimpijskim pikniku uczestniczyły: Przedszkola Samorządowe Nr 1, Nr 2 i Nr 3 z Miechowa, Oddział Przedszkolny przy SP Nr 2 w Miechowie oraz przedszkola z Jaksic, Bukowskiej Woli i Pojałowic.  Zwycięzcą zostało Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Miechowie. Placówka otrzymała puchar i bon na kwotę 500 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.  

Choć naszym przedszkolakom nie brak ruchu na co dzień, to i tak z wielką przyjemnością dzieci wzięły udział w przygotowanych zawodach, a każdy  uczestnik został nagrodzony medalem.