Muzyklandia 2017 – Międzyszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

0
2278
"Muzyklandia 2017" - uczestnicy festiwalu - fot. K. Capiga

36 młodych wokalistów, od przedszkolaków po gimnazjalistów, wystartowało w V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muzyklandia” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie. Przesłuchania odbyły się we wtorek 16 maja 2017 r.

Celem śpiewaczego konkursu jest m.in. propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, popularyzacja piosenki dziecięcej, jej walorów artystycznych i wychowawczych,  a także rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez muzykę i śpiew. Udział w festiwalu to również kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i wspólna zabawa i integracja.

Występujących oceniała komisja w składzie: Henryk Adamski – kierownik zespołu „Gniewięcianie” przerodzonego w Kapelę „Sami Swoi”, Tomasz Zobczyński – właściciel firmy nagłośnieniowej „Ex-Mangament”, lider zespołu muzycznego „Ex-Dance” oraz Krzysztof Capiga – wydawca portalu Miechowski.pl, dziennikarz, nauczyciel muzyki.

Powyższe jury w ocenie wykonawców brało pod uwagę: dobór repertuaru (jego oryginalność, dostosowanie do wieku i możliwości wykonawczych_, umiejętności wokalne i poziom wykonania (dykcja, intonacja…), wartości wychowawcze jakie niesie za sobą dany utwór oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie.

"Muzyklandia 2017" - Grand Prix festiwalu - Natalia Kaleta - fot. K. Capiga
„Muzyklandia 2017” – Grand Prix festiwalu – Natalia Kaleta – fot. K. Capiga

Grand Prix V „Muzyklandii” zdobyła Natalia Kaleta z klasy III b Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Piosenkę  „Widzę Ciebie: zaśpiewała niezwykle dynamicznie, mocnym i czystym głosem, z osobliwą dojrzałością wokalno-sceniczną, co jak na tak młody wiek śpiewającej jest nieczęsto spotykane.

W poszczególnych kategoriach (solo) wiekowych kolejne miejsca zajęli:

przedszkola i zerówki:
I – Nikola Wierzbowska
I – Oliwia Rożek

klasy I – III
I – Daria Misiak
II – Olga Korytowska ex aequo z  Anną Seredyka
III – Julia Kornaś

klasy IV-VI

I – Dominika Piwowarczyk
II – Patrycja Pączek ex aequo z Pauliną Gajos
III – Oliwia Darska
wyróżnienie – Julia Lenart

gimnazja
I – Monika Glaba
II – Alicja Krochmal

zespoły

wyróżnienie – Alicja Krochmal i Julia Majewska

Laureaci „Muzyklandii” wystąpią w niedzielę 28 maja podczas Dnia Dziecka organizowanego przy GOK-u.

(ck)