Dzień otwarty „Ekonomika” 2017

0
2928
Kacper Bojarski wcielając się w Zenka Martyniuka porwał gimnazjalistów do zabawy - fot. K. Capiga
Kacper Bojarski wcielając się w Zenka Martyniuka porwał gimnazjalistów do zabawy - fot. K. Capiga

Młodzież kończąca w tym roku szkolnym edukację na poziomie gimnazjalnym, we wtorek 25 kwietnia 2017 r. tłumnie zjechała do miechowskiego Zespołu Szkół Nr 1, by zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia „Ekonomika”. Na przybyłych uczniów czekało wiele atrakcji. Nie tylko pobierali foldery informacyjne, ale też mogli zajrzeć niemal do każdego zakamarka szkoły. W poszczególnych salach lekcyjnych prezentowane były kierunki kształcenia. Można było również się posilić.

Kulminacyjnym punktem Dnia Otwartego „Ekonomika” była część artystyczna. Zebranych powitała wicedyrektor Agata Malinowska-Sepielak, która skupiła się na najważniejszych aspektach nauczania, pracy wychowawczej, opiekuńczej oraz wspomagania rozwoju uczniów. W Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie od roku szkolnego 2017/2018 będzie funkcjonowało 4-letnie Technikum kształcące w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista, technik geodeta, technik handlowiec, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 3-letnia Szkoła Branżowa I Stopnia – wielozawodowa. Podkreślała, iż oferta edukacyjna szkoły dostosowana jest do rynku pracy i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców oraz pracodawców. Szkoła zapewnia uczniom bardzo dobre warunki nauki. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych nauczycieli – specjalistów w zakresie przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących. Zajęcia prowadzone są w pracowniach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt.

Wicedyrektor mówiła także m.in.  o współpracy zagranicznej „Ekonomika”. Dzięki temu uczniowie mają możliwość wymiany poglądów, doświadczeń i nawiązania nowych międzynarodowych przyjaźni dzięki wymianom oraz wizytom studyjnym. Od kilku lat kwitnie współpraca ze szkołami niemieckimi z Bunde i Hamm, a także z francuską szkołą w Le Longeron. W ramach projektu Leonardo da Vinci „Marketing dla każdego” uczniowie ZS Nr 1 uczestniczyli w wyjazdach do Włoch, Turcji, Czech, Niemiec i Finlandii.

Część artystyczna zaczęła się dostojnie. Członkowie Szkolnego Zespołu Miechowianie działającego pod kierunkiem Małgorzaty Perczyńskiej zatańczyła walca. Z kolei wychowanki Doroty Stępień-Skrzypek prezentowały się w tańcu nowoczesnym. O tym, iż młodzież „Ekonomika” rozwija się także w różnych dziedzinach artystycznych, świadczył urozmaicony program. Były występy wokalne i instrumentalne. Na koniec prawdziwe show wystawili uczniowie przygotowani przez Monikę Zdeb-Capiga, którzy połączyli taniec, sprawność fizyczną, humor i dystans do siebie, pokazując przy tym, że w „Ekonomiku” można się również dobrze bawić. Zaczęło się od choreografii na stepach, gdzie nieprzeciętnymi umiejętnościami balansowania pałeczką mażoretkową popisywała się Patrycja Czapla. Część artystyczną zwieńczył nie kto inny jak „Zenek Martyniuk”, w którego znakomicie wcielił się Kacper Bojarski, porywając gimnazjalistów do wspólnej zabawy.

(ck)