Chcą „balonowej” hali w Szreniawie

0
1285
zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe

Gmina Gołcza przymierza się do złożenia nowatorskiego wniosku (w tej części Małopolski) na halę pneumatyczną, która by pokryła przyszkolny „Orlik” w Szreniawie. Jest możliwość pozyskania na ten cel 50% dotacji z Ministerstwa Sportu.

Skąd ten pomysł? Według wójta Lesława Blachy, jest kilka przesłanek skłaniających się ku temu. Po pierwsze reforma edukacji. Do Szkoły Podstawowej w Szreniawie dojdą 2 dodatkowe roczniki. Tamtejsza placówka nie posiada sali gimnastycznej. Dzięki takiemu „balonowi”, który jest oświetlany i ogrzewany, uczniowie mogliby korzystać całorocznie z „Orlika” podczas zajęć wychowania fizycznego. Po zajęciach lekcyjnych, z obiektu mogłyby korzystać Akademia Piłkarska i okoliczne kluby sportowe. Mógłby być również wynajmowany, co zniwelowałoby koszty jego utrzymywania. Hala pneumatyczna w Szreniawie odciążyłaby nieco halę w Gołczy, co również pozwoliłoby na jej wynajmowanie.

Wartość zadania wynosi 900 tys. zł. Oprócz samego zadaszenia balonowego, projekt przewiduje również wymianę nawierzchni „Orlika”, który w 2013 roku dwukrotnie był kompletnie zalany i zamulony.

Krzysztof Capiga