Owocowo-warzywny konkurs rozstrzygnięty

0
1051

15 marca w Zespole Szkół w Dziaduszycach rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Jem owoce i warzywa, bo to dobrze na mnie wpływa”. Jego adresatami byli uczniowie klas 0-III, a głównymi celami było :

-kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
-wspieranie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej,
-promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dzieci.

Na konkurs zgłoszono 50 prac uczniowskich. Wszystkie były ciekawe i odzwierciedlały hasło konkursu. Podkreślić należy również różnorodność materiałów z jakich zostały wykonane. Jury w skład, którego weszli organizatorzy oraz Wioletta Sakwa – nauczyciel plastyki, mieli nie lada problem z wyłonieniem najładniejszych prac. Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

-przedszkolaki:

 1. miejsce – Lena Nowak
 2. miejsce- Zuzanna Kordyś
 3. miejsce- Dawid Bierak

-pierwszoklasiści:

 1. miejsce – Magdalena Klimczyk
 2. miejsce-Wiktoria Ziółko
 3. miejsce- Jakub Bujak

-drugoklasiści:

 1. miejsce – Justyna Polanowska
 2. miejsce- Dominik Ciś
 3. miejsce- Izabela Kwinta

-trzecioklasiści:

 1. miejsce – Klaudia Szymczyk
 2. miejsce- Natalia Otak
 3. miejsce- Julita Nowak i Weronika Pruś

Laureaci konkursu z rąk pań dyrektor Doroty Dubaj i Marzeny Dobrzańskiej –Ziółko  otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książek i planszowych gier edukacyjnych. Fundatorem nagród była Spółdzielnia Uczniowska „Sezam”.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za tak aktywny udział. Zachęcamy wszystkich uczniów do spożywania warzyw i owoców, bo są one źródłem witamin, a witaminy to samo zdrowie. Wystawę pokonkursową prac plastycznych można obejrzeć na parterze „A” naszej szkoły.

Konkurs o zdrowej diecie był zorganizowany jako działanie edukacyjne wspierające ogólnopolski program „Owoce i warzywa w szkole”,  w którym uczestniczą uczniowie klas 0-III.

Organizatorzy: Mariola i Adam Wachaccy
Wsparcie: Wioletta Sakwa