Dzień Kobiet obchodzili mali i duzi

0
1810

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzą niemal wszyscy… Od rana na ulicach miast, miasteczek i wsi nie trudno było zauważyć zabieganych panów z bukietami kwiatów. Nie tylko mężczyźni pamiętają o piękniejszej części ludzkości. Święto to ochoczo kultywują również chłopcy w małym i średnim wieku. Oni też chcą podkreślić, jak ważne dla nich są ich sympatie, koleżanki, mamy, siostry, nauczycielki.

Dzień Kobiet uczcili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim. Z tej okazji 8 marca 2017 r. przygotowali uroczysty apel. Główną rolę odgrywały oczywiście dziewczynki, którym godnie partnerowali koledzy. Chwaląc walory kobiet, młodzi panowie udowadniali, że nie daliby sobie rady bez płci pięknej. Były tańce, śpiewy, humorystyczne scenki z życia wzięte. Jeden z młodych aktorów  zapewniał, iż  „Choć panie mówią, że jesteśmy słabi i leniwi, to jednak jesteśmy bardzo troskliwi. Podejmujemy różne starania i to wszystko z chęci przypodobania”.

Życzenia swoim nauczycielkom i uczennicom z okazji ich święta złożyła dyr. Alicja Pagór. Była pod wrażeniem rosnącej liczby urozmaiconych talentów rozwijających się w szkole. Najmłodszym i trochę starszym paniom życzyła szacunku od panów oraz zdrowia, radości, szczęścia, samych dobrych dni i spełnienia najskrytszych marzeń. Dziękowała pedagogom odpowiedzialnym za przygotowanie tak udanego przedstawienia – Monice Rosół i Elżbiecie Bałazy.

Krzysztof Capiga