Rozbudowa kotłowni gazowej K2 na os. Sikorskiego

0
990

Trwają prace związane z rozbudową kotłowni gazowej K2 na os. Sikorskiego w Miechowie.
Jest to kolejna inwestycja realizowana na terenie miasta w ramach programu ograniczania niskiej emisji KAWKA.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 1 973 903,99 zł, w tym dotacja pozyskana z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 1 578 592,01 zł.

Prowadzone prace obejmują: likwidację kotłowni k1 wraz z demontażem 28 metrowego komina przy bloku nr 12, rozbudowę kotłowni k2 o 3 nowe piece gazowe (moc 1251 kw), instalację kolektorów słonecznych, rozbudowę i przebudowę sieci ciepłowniczych na osiedlu. Obecnie, przedstawiciele wykonawcy przystąpili do montażu kotłów, zbiorników i instalacji solarnej na dachu budynku.

W efekcie prowadzonych robót zlikwidowana zostanie ostatnia, a jednocześnie najstarsza kotłownia węglowa w mieście. Powyższe działania przyczynić się mają do ograniczenia kosztów stałych związanych z funkcjonowaniem obiektu. Nowa kotłownia gazowa będzie w pełni zautomatyzowana i przyjazna dla środowiska.

Wykonawcą zadania jest Konsorcjum PRESYSTEM Sp. z o.o., sp.k. z Rzeszowa oraz Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych SANTEX z siedzibą w Sędziszowie Małopolskim.

Nadzór inwestorski nad przebudową kotłowni miejskiej na os. Sikorskiego pełni Przedsiębiorstwo Wielobranżowe INWEST z Mielca. Zakończenie prac zaplanowano na miesiąc sierpień br.