„Aleje Jerozolimskie” w Gołczy

0
1041

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury w Gołczy zaprasza do zwiedzania wystawy Andrzeja Kalinowskiego pt. „Aleje Jerozolimskie”.

Prezentowana ekspozycja jest owocem ponad dwumiesięcznego pobytu w Izraelu i Palestynie. Autor na fotografiach pokazuje codzienne życie mieszkańców Jerozolimy, Izraela i Palestyny.

Aleje Jerozolimskie to pryzmat, przez który autor chciał pokazać zmaganie się z rzeczywistością mieszkańców miasta i kraju. Kontrasty, pogoń za chlebem, praca młodych i starych, różne sposoby na życie, wszystkich razem (z turystami włącznie) żyjących obok siebie. Autor stara się w sposób naturalny operować światłem zastanym. Wszystkie prace zostały wykonywane na „żywo”.

„Celowo nie pokazywane są tu święte miejsca dla chrześcijan, Arabów czy Żydów. Choć to miasto jest miastem świętym dla tych trzech religii monoteistycznych (chrześcijaństwo, islam i judaizm), to zagadnienia te pozostawione zostały dla innej odsłony i innego czasu.”

 Andrzej Kalinowski – z zawodu elektronik z zamiłowania fotograf i podróżnik. Z aparatem zwiedził ponad czterdzieści krajów. Fascynują go kraje Bliskiego Wschodu. Poznał Egipt, Jordanie, Liban, Izrael. Współpracuje z redakcją: „Tygodnika – Głosu Nowej Huty”, „Gazetą Polską” oraz z portalem internetowym „Kraków Niezależny”. Ponadto wykonuje ilustracje do wielu książek i kalendarzy.

 Wystawę można oglądać w marcu i kwietniu w godzinach pracy biblioteki.