Podsumowanie ferii 2017 z CKiS

0
1252

Jak co roku CKiS wystartował z propozycjami dla dzieci i młodzieży pozostających w w gminie i mieście w trakcie ferii zimowych. Aby dzieciom  się nie nudziło oraz by zachęcić je do aktywnego spędzania czasu wolnego, ograniczając wszystkie wynalazki techniczne jak tablet, komputer – przygotowano różnorodne formy zajęć od sportowych, plastycznych jak i kulturalnych.

Na początek ferii dzieci pojechały do Katowic na halę zabaw „Wrotka”. Przeżyły niezapomnianą przygodę w krainie gorących rytmów, jeżdżąc na świecących wrotkach w pięknej scenerii neonowych animacji, dyskotekowych świateł. Z tej wycieczki skorzystało 51 osób. Piątek z RMF FM i GOjump – Kraków to wycieczka zaliczona do bardzo udanych, na którą udało się 55 osób. Uczestnicy mogli nie tylko skorzystać z zabawy na trampolinach, ale także zwiedzili siedzibę RMF FM w Krakowie. Poznali historię radia, zwiedzili studio nagrań. Kolejny wyjazd, to lodowisko w Krakowie – atrakcja ciesząca się dużym zainteresowaniem. Zabawa na lodowisku jest zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Po takim wyjeździe apetyt na aktywność fizyczną na pewno będzie większa. Nie zabrakło również różnorodnych warsztatów organizowanych na terenie Miechowa – to zajęcia nieodpłatnie, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem: 6.II i 10.II odbyły się zajęcia plastyczno-artystyczne z Panią Edytką, natomiast 3.II oraz 9.II można było skorzystać z zajęć tanecznych HIP-HOP z Panią Emmą. Zorganizowane zostały również warsztaty w Witowicach w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Dzieci miały okazje uczestniczyć w „Decoupage” oraz „Malowaniu figur gipsowych”, były to zajęcia z których każde dziecko wróciło ze swoją pracą do domu. Dla bardziej męskiej części młodzieży zaplanowano zawody strzeleckie Cel! Pal!, jednak zgłosiły się też dziewczyny co bardzo ucieszyło organizatorów. W ramach programu ferii, odbyły się dwa spotkania na strzelnicy, w których wzięło udział 47 osób. Jak zawsze i tym razem na zwolenników gry w bowling czekały kręgle. Z tej formy spędzania czasu wolnego można było skorzystać: 2.II oraz 9.II od godziny 10.00 do 14.00. Kręgielnia to doskonałe miejsce na spotkanie z przyjaciółmi, rodziną, rozgrywka dostarczyła wiele emocji oraz aktywności fizycznej. W trakcie ferii kino Gryf przygotował dla dzieci film: „Sing” oraz „Ballerina”.

Na zakończenie dla wszystkich dzieci odbył się bal karnawałowy, który poprowadził DJBuzi. Każde chętne dziecko zostało pomalowane, mogło skorzystać z poczęstunku. Dla najlepszych tancerzy przyznano nagrody.

(kj)