Odjeżdża wcześniej, zatrzymuje się na dwóch nowych przystankach ale niezmiennie zapewnia  komfortowe warunki podróży. Pociąg „Dragon” relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia,  od  11 grudnia kursuje według nowego rozkładu jazdy. Zgodnie z nim „Dragon” wyrusza w trasę ze stacji Warszawa – Wschodnia nie o 7.53 ale o 7.09.

Ponadto zatrzymuje się na dwóch nowych stacjach:  w Grodzisku Mazowieckim i Miechowie. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych, piętrowych wagonów jeździ w soboty, niedziele i święta.

W  niedzielę 11 grudnia odbył się pierwszy w nowym rozkładzie przejazd pociągu. W podróży „Dragonem” wziął udział członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

Z pewnością warto rano wstać, żeby pojechać tym pociągiem do Krakowa, zwiedzić, zjeść obiad  i wrócić z powrotem. Zawsze można przyjąć takie rozwiązanie że jedzie się w sobotę , nocuje w Krakowie i wraca w niedzielę. Mam nadzieję, że jest to ciekawe rozwiązanie nie tylko dla studentów ale także dla tych, którzy chcę zwiedzić ciekawe regiony Polski.  

Oczywiście nie odbyło się bez miłych niespodzianek pod drodze. Na stacji w Grodzisku Mazowieckim burmistrz Grzegorz Benedykciński wręczył prezesowi Dariuszowi Grajdzie okolicznościowy tort, tak duży, że wystarczył dla wszystkich podróżnych. Podobnie ciepło pociąg został przyjęty na stacji w Miechowie pod Krakowem, gdzie Dariusza Grajdę przywitała delegacja przedstawicieli władz lokalnych.

W inauguracyjnym przejeździe uczestniczyli także przedstawiciele mediów. 

Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. Można nim nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Cena biletu normalnego to 40 złotych, studenci zapłacą 19,60. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłe wrażenia i niezapomnianą podróż. 

/Koleje Mazowieckie/