Jak mieszkańcy uczcili Narodowe Święto Niepodległości?

0
1274
Wójt Basa akompaniował na akordeonie - miechowski.pl
Wójt Basa akompaniował na akordeonie - miechowski.pl

Kwiaty, znicze  oraz odśpiewanie hymnu państwowego przez przedstawicieli władz samorządowych oraz przybyłych mieszkańców na czele z wójtem gminy Janem Zbigniewem Basą, złożyły się na obchody tegorocznego Święta Odzyskania Niepodległości w gminie Kozłów. 

Orszak z pocztem sztandarowym przeszedł do kościoła Podwyższenia Krzyża Św. w Kozłowie  na uroczystą Mszę świętą  odprawioną przez ks. Tomasza Czechowskiego.  Oprawę liturgii uświetniły chóry VOX ANIMAE i Srebrny Głos  – prowadzone przez Katarzynę Kornaś.  Czytania natomiast przypadły w udziale przedstawicielom Rady Gminy Kozłów – Teresie Florek i Iwonie Piwowarczyk, a Psalm chórzystkom – Monice Glaba i Joannie Misiak.  

Dalsza część  uroczystości odbyła się w  Gminnym Ośrodku Kultury w Kozłowie. Pieśni patriotyczne można było wysłuchać kolejno w wykonaniu: chóru Klubu seniora Srebrny Głos i Harcerzy z Zespołu Szkół Nr 1 w Kozłowie przygotowanych przez Agnieszkę Brychner.

Po  części oficjalnej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Kopeć zaprosiła zgromadzonych do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych, a także na ciasteczko i kawę.

(gok)