50 lat temu powiedzieli sobie sakramentalne „TAK”

Złote Gody w Miechowie

0
4819
Złote Gody Miechów 2016 - miechowski.pl - fot. K. Capiga
Złote Gody Miechów 2016 - miechowski.pl - fot. K. Capiga

U schyłku października 2016 roku władze samorządowe w imieniu swoim i prezydenta RP honorują małżeństwa obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego. W czwartek 27 października Złote Gody obchodzili mieszkańcy gminy i miasta Miechów.

W sali konferencyjnej UGiM swoje jubileusze świętowało 10 par, które sakramentalne „TAK” wypowiedziały sobie 50 lat temu. Organizatorem i gospodarzem uroczystości był Urząd Stanu Cywilnego na czele z jego kierownikiem Markiem Waligórą. Swe wyrazy uznania dla jubilatów wyrazili także włodarze, na czele z burmistrzem Dariuszem Marczewskim, jego zastępcą Andrzejem Banaśkiewiczem i przewodniczącym Rady Miejskiej Zenonem Czekajem.

– Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście sobie z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, będziecie się dzielić razem na dobre i na złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich, a także cieszyć się wspólną radością – mówił do jubilatów kierownik Marek Waligóra zwracając przy tym uwagę na szybko przemijający czas. Podkreślał, iż nie każdemu jest dane, by przeżyć wspólnie 50 lat i świętować Złote Gody. Kierownik USC życzył obchodzącym 50-lecie małżeństwa, długich lat życia w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych.

Burmistrz Dariusz Marczewski zaznaczył, że po raz kolejny ma ogromną przyjemność odznaczyć medalem prezydenta RP mieszkańców miasta i gminy, którzy są wzorem do naśladowania dla młodszych pokoleń. Gratulując jubileuszu, życzył wszelkiego dobra, zdrowia i siły na kolejne lata.

Urząd Miasta i Gminy w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, wystąpił do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odznaczenie jubilatów specjalnymi medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Otrzymali je:

Barbara i Ryszard Gibek,
Irena i Albin Gugała,
Aleksandra i Józef Faron,
Henryka i Piotr Kuler,
Janina i Zygmunt Maciejczyk,
Alicja i Stanisław Madej.
Zofia i Eugeniusz Mucha.

Trzy pary małżeńskie z różnych względów, głównie zdrowotnych, nie dotarły na uroczystość. Byli to: Teresa i Zygmunt Horyń, Bożena i Henryk Piwowarczyk, Maria i Henryk Smok.

Złote Gody występem artystycznym uświetnił zespół „Mirella” działający przy Uniwersytecie III wieku, który wykonał kilka piosenek, jakże pięknych w swej melodii i treści, a dziś niekiedy już zapomnianych.

Krzysztof Capiga