„Poldostrzałą” na podbój Afryki

ZŁOMBOL 2016 - AFRICA EDITION

0
4645
Ostatnie przygotowania Teamu "Poldostrzała" do Złombolu 2016 - na zdj. od dołu: Aleksander Rojek, Jarosław Capiga i Andrzej Capiga - miechowski.pl

Trzech zapalonych miłośników motoryzacji z gminy Kozłów – Jarosław i Andrzej Capiga oraz Aleksander Rojek – wyrusza w niedzielę 25 września 2016 na szaloną przygodę życia! Wezmą oni udział w akcji charytatywnej „Złombol 2016”.

Punktualnie w południe spod katowickiego „Spodka” do afrykańskiej Tunezji wystartuje ponad 500 załóg samochodowych i to nie byle jakich – rodem z PRL-u. Żuki, Nysy, Warszawy, wszelkiej maści Fiaty, Polonezy, Syreny i wiele, wiele innych pojazdów przemierzy tysiące kilometrów by wesprzeć szlachetny cel. Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup dóbr oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka.

Uczestnikiem rajdu mógł zostać każdy kto do 27 sierpnia wysłał zgłoszenie zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie www.zlombol.pl i tym samym został oficjalnie przyjęty przez organizatorów imprezy. W rajdzie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji.  Warunkiem jaki musi spełnić uczestnik to wpłacenie 200 zł darowizny (jednorazowo za załogę, traktowana jako wpisowe) przy zgłoszeniu i pozyskanie kwoty 1500 zł do 23 września (dla motocykli 700 zł ze względu na mniejszą powierzchnie reklamową, dla autobusów 5000 zł ze względu na dużą powierzchnie reklamową) od darczyńców na rzecz dzieci z domów dziecka. W zamian za to uczestnicy udostępniają darczyńcom powierzchnię reklamową na swoich pojazdach.

„Złombol” to akcja z długoletnią tradycją. Pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku. Wzięli w niej udział sami organizatorzy, którym udało się zebrać dla dzieci z domów dziecka 15 tys. zł. Z roku na rok akcja nabierała rozgłosu i tym samym rozmachu. W poprzednim 2015 roku w „Złombolu” udział wzięły 392 załogi, co dało liczbę uczestników w autach – 1168 osób. Dzięki temu udało się zebrać dla dzieci z domów dziecka pokaźną kwotę – prawie 735 tys. zł. Warto wspomnieć, iż są to pieniądze pozyskane od sponsorów załóg. Pozostałe koszty (paliwo, noclegi, wyżywienie, itp.) pokrywają we własnym zakresie uczestnicy „Złombolu”.

Startującym towarzyszyć będzie ekipa Dzień Dobry TVN z Filipem Chajzerem na czele. Ale nie tylko… Nasi reprezentanci z Miechowszczyzny, w miarę możliwości będą się dzielić swoimi wrażeniami z podróży i przysyłać zdjęcia oraz relacje, które będą publikowane na MIECHOWSKI.PL

Zatem zapraszamy do śledzenia akcji, na MIECHOWSKI.PL oraz na stronie organizatorów: www.zlombol.pl

0102

Krzysztof Capiga