Leasing… Nie taki diabeł straszny…

0
2174
Piotr Tkaczewski - właściciel firmy Projekt Leasing - miechowski.pl
Piotr Tkaczewski - właściciel firmy Projekt Leasing - miechowski.pl

Leasing – jest to w ostatnim czasie modne słowo odmieniane w wielu przypadkach. Z wielu stron, zwłaszcza przedsiębiorcy, bombardowani są ofertami leasingowymi. Co to właściwie jest? Komu i po co służy? Czy jest to bezpieczna forma lokowania swoich pieniędzy? Jakie z tego tytułu rodzą się korzyści, ale też zagrożenia?

Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć na łamach portalu MIECHOWSKI.PL. Pomoże nam w tym Piotr Tkaczewski, pomysłodawca, założyciel i właściciel pierwszej na Miechowszczyźnie firmy oferującej usługi leasingowe (i nie tylko).

Projekt Leasing (tak nazywa się firma) działa na rynku dokładnie rok. Pan Piotr ma bogate doświadczenie w oferowaniu tego typu usług. Nabył je pracując przez długie lata w branży motoryzacyjnej i finansowej w krakowskich salonach samochodowych. Pomysł stworzenia firmy zrodził się z potrzeby jakie daje lokalny rynek. Nieustany rozwój finansowy i motoryzacyjny, stwarza dodatkowe możliwości dla rodzimych większych bądź mniejszych przedsiębiorców, aby mogli skorzystać z ofert finansowych, które są coraz bardziej dostępne. Stąd też pomysł na otwarcie punktu finansowego w Miechowie (Plac Kościuszki 7 – WDT Kłos). Są to w głównej mierze korzystne oferty leasingowe ponad dwudziestu instytucji oraz banków na sfinansowanie kupna tzw. środków trwałych lub nieruchomości dla swojej firmy. Dzięki fachowemu doradztwu Piotra Tkaczewskiego,  klient ma możliwość m.in. dobrać odpowiedni samochód dla swojej firmy, dopełnić wszelkich formalności niemalże bez wychodzenia z domu. Należą do nich m.in.: wybór i zamówienie samochodu u odpowiedniego dealera oraz dobranie odpowiedniego, najkorzystniejszego  sposobu sfinansowania zakupu auta. Lesingobiorca zobligowany jest jedynie do osobistego odbioru auta w salonie. Pozostałe formalności załatwi Projekt Leasing.

Zatem odpowiedzmy, co kryje się tajemniczego pod słowem leasing?

– Leasing z roku na rok i branża zajmująca się tym zagadnieniem w Polsce i Europie notuje znaczne wzrosty. W porównaniu z poprzednim 2015 rokiem, w ostatnim kwartale zanotowano wzrost o 9,8 % w Europie, a w kraju aż o ponad 16%. Prasa branżowa określa już, iż wartość leasingu w Polsce dorównała kredytom inwestycyjnym.

Co daje nam leasing? Osoba bądź spółka prowadząca działalność gospodarczą, która na przykład ma w zanadrzu zakup nowego środka transportu, może skorzystać z 3 wariantów jego nabycia: za gotówkę, na kredyt lub też leasing. Czym w tym gronie wyróżnia się leasing? Klient ma możliwość zakupu auta wykładając na nie minimalną kwotę wpłaty wstępnej. Czas trwania leasingu uzależniony jest od wysokości miesięcznej wpłaty na rzecz pojazdu. Nakłady finansowe z tym związane w całości możemy sobie zaliczyć do kosztów prowadzenia firmy. Ponadto na zakup auta w leasingu wystarczy wpłata minimalnej kwoty. Podpisując umowę leasingową de facto „wynajmujemy” samochód do prowadzenia działalności. Właścicielem jego przez cały okres trwania leasingu jest firma leasingowa. Leasingobiorca ma obowiązek systematycznego wpłacania rat comiesięcznych za auto. Na koniec leasingu mamy możliwość wykupu samochodu, tudzież oddania go do leasingodawcy i wzięcia w jego miejsce kolejnego nowego na leasing. Podpisując umowę leasingową mamy możliwość wyboru szerszego wachlarzu rozwiązań. Możemy wpłacić maksymalną wpłatę wstępną – 45% wartości samochodu lub też możemy wpłacić niezbędne minimum. Można też rotować okresem trwania leasingu, od 2 do 7 lat. Jest też możliwość dowolnego modyfikowania możliwości wykupu pojazdu. Może to być 1% początkowej wartości pojazdu, ale też 30%. Co ważne w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, leasing nie pomniejsza nam zdolności kredytowej.

Projekt Leasing świadczy też inne usługi. To nie tylko leasing samochodów, nie tylko nowych, ale i używanych, a także: maszyn rolniczych, maszyn rolniczych, budowlanych, sprzętu medycznego, nieruchomości… W praktyce zakupem w formie leasingu możemy objąć niemal wszystko potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Oprócz wspomnianego wielokrotnie leasingu, firma Piotra Tkaczewskiego świadczy usługi kredytowe na wieloraki cel, a także pożyczki poza bankowe.

By skorzystać z fachowego doradztwa i szerokiego wachlarza usług firmy Projekt Leasing, można udać się do siedziby firmy – Plac Kościuszki 7 w Miechowie (budynek Domu Towarowego Kłos, pokój 25), bądź też umówić się na spotkanie (może być u klienta) tel. 730 073 999. Więcej informacji można uzyskać także wchodząc na stronę internetową firmy: http://www.projektleasing.pl

Jak  zaznacza szef firmy, załatwia najlepsze ceny w Polsce na nowe samochody, które nie są osiągalne dla zwykłego nabywcy. Dla Klientów z gminy Miechów są dostępne specjalne warunki leasingowe i kredytowe.

Krzysztof Capiga