Policjanci odzyskali telefon komórkowy

0
983

Miechowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej odzyskali utracony w 2015 roku telefon i ustalili sprawcę, który go przywłaszczył.

Do zdarzenia doszło w połowie października 2015 roku w Miechowie. Wtedy to będąca na zakupach kobieta straciła telefon komórkowy prestigio grace x5 o wartości około 500 zł. Okoliczności oraz krótki okres czasu od momentu kiedy pokrzywdzona korzystała z aparatu do chwili, kiedy stwierdziła jego brak wskazywał na działanie przestępcze, gdzie telefon mógł zostać skradziony lub przywłaszczony przez nieuczciwego znalazcę. Bezpośrednio po zgłoszeniu kobiety policjanci podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy oraz odzyskanie telefonu. Niestety ślad po telefonie i sprawcy zaginął. Nie pomogły ustalenia policjantów, nawet zabezpieczony przez nich monitoring nie dostarczył żadnych informacji, które pozwoliłyby na ustalenie sprawcy.

Pomimo upływu czasu policjanci nie dali za wygraną i dzięki ich determinacji telefon został odzyskany. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze weszli do domu 21-letniego mieszkańca gminy Słaboszów z przekonaniem, że znajdą tam utracona komórkę. Ich podejrzenia potwierdziły się, jednak telefon uległ awarii i mężczyzna oddał go wcześniej do naprawy. Sprawca przyznał się, że znalazł telefon i przywłaszczył go. Zrobił to pomimo, że mógł skontaktować się z pokrzywdzoną, gdyż dane w telefonie pozwalały na ustalenie jego właściciela.

Ostatecznie telefon został zabezpieczony przez policjantów w punkcie napraw i chociaż jego obecna wartość jest znikoma, to jego odzyskanie jest ważne ze względu na to, by przestępcy nie czuli się bezkarni.

st. asp. Marcin Jamroży