Przeddożynkowe spotkanie starostów

0
1338
Starostowie Dożynek Powiatowych ze starostą Marianem Gamratem
Starostowie Dożynek Powiatowych ze starostą Marianem Gamratem

W ostatnią niedzielę sierpnia 2016 roku odbędą się XVI Dożynki Powiatu Miechowskiego połączone z II Gołeckim Żniwograniem. Miejscem tradycyjnej rolniczej imprezy będą Przybysławice w gminie Gołcza. Z tej okazji starosta Marian Gamrat spotkał się z parą tegorocznych starostów dożynkowych – Romanem Maślanką i Anną Plutą.

Starosta dożynkowy reprezentujący tegorocznego współorganizatora święta – Gminę Gołcza pochodzi z miejscowości Buk. Żonaty, troje dzieci. Gospodaruje na pow. 34 ha. Specjalizuje się w uprawie zbóż i ziemniaków oraz hodowli bydła. Od 2009 r. jest radnym Gminy Gołcza. Pełni także obowiązki wiceprezesa OSP w Buku.
Natomiast starościna reprezentująca przyszłorocznego współorganizatora – Gminę Kozłów, mieszka w Przysiece i prowadzi 32 ha gospodarstwo rolne. Uprawia ziemniaki, zboże i warzywa. Jest mamą trójki dzieci.

W czasie rozmowy omówiono program Święta Plonów i rolę starostów dożynkowych w ceremonii obrzędowej. Starosta obdarował gości materiałami promocyjnymi powiatu miechowskiego.

Ryszard Nasada, rzecznik prasowy starostwa