Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Wójta

0
1910

W sobotę 16 lipca 2016 r. odbył się na kompleksie boisk Orlik w Kozłowie coroczny turniej piłki nożnej Dzikich Drużyn o Puchar Wójta Gminy Kozłów. Do rywalizacji zgłosiła się jak dotąd rekordowa liczba 12 drużyn. W rywalizacji uczestniczyły zespoły z Książa Wielkiego, Przybysławic, Sędziszowa oraz zawodnicy z Wolbromia i oczywiście gminy Kozłów.

Zmagania toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych: seniorzy – 7 drużyn i juniorzy – 5 drużyn. Rywalizacja była bardzo zacięta i szczególnie w pojedynkach seniorów z racji udziału w turnieju wielu reprezentantów klubów nawet V-ligowych stała na wysokim poziomie. Nie brakowało pięknych bramek, strzałów z przewrotki, serii rzutów karnych
i znakomitych parad bramkarskich dzięki czemu licznie zgromadzona widownia na czele z z wójtem Janem Zbigniewem Basą i dyr. GOK Elżbietą Kopeć nie szczędziła braw i głośnego dopingu.

W zawodach seniorskich puchar sprzed roku obroniła drużyna „Niepokonanych” złożona z zawodników z Kozłowa i Wolbromia. Drugie miejsce zajęła drużyna Jastrzębca (Książ Wielki), a trzecie „Galaktyczni” z Przybysławic. Najlepszym zawodnikiem został wybrany M. Habryn, najlepszym bramkarzem M. Dudek, a w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 5 bramek zwyciężył K. Kucharski.

W rywalizacji juniorów pierwsze miejsce zajęła ekipa z Kozłowa o nazwie „Gruz Squad”. Miejsce drugie przypadło drużynie „FC Kępie”, a trzecie zespołowi o zabawnie brzmiącej nazwie „Sznycle”. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł P. Janosikowi, najlepszego bramkarza S. Przeździkowi, a najwięcej bramek zdobył K. Piłat.

Zmagania zostały zakończone po godzinie 21 uhonorowaniem wszystkich uczestników turnieju pucharami za poszczególne miejsca oraz statuetkami za wyróżnienia indywidualne przez wójta i dyr. GOK Elżbietę Kopeć.