Wakacje z Piłką Nożną 2016

0
1627
Wakacje z Piłką Nożną 2016 - miechowski.pl

19 lipca 2016 r. na boisku sportowym w Przybysławicach został rozegrany finał piłkarskiego Turnieju o Mistrzostwo Powiatu Miechowskiego pod nazwą „Wakacje z Piłką Nożną 2016”. W Turnieju wzięły udział drużyny składające się z dziewcząt i chłopców z rocznika 2003 i młodszych, które w eliminacjach gminnych zwyciężyły i tym samym uzyskały prawo reprezentowania swojej gminy na szczeblu powiatowym. Warto nadmienić,iż eliminacje przeprowadzono w Miechowie, Książu Wielkim, Charsznicy, Gołczy i Kozłowie, w których łącznie wzięło udział 132 zawodników. W finale rozgrywek udział wzięły drużyny z Miechowa, Gołczy, Książa Wielkiego oraz Kozłowa. Mecze rozegrano w systemie gry każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna FC Miechów przed AP Gołcza, trzecie miejsce zajął zespół reprezentujący Książ Wielki, a na czwartym miejscu zakończyła udział w rozgrywkach drużyna z Kozłowa. Rozegranym meczom towarzyszyło wiele emocji sportowych, a sami zawodnicy niejednokrotnie pokazywali duże umiejętności piłkarskie. Zespoły z Miechowa i Gołczy uzyskały prawo gry w turnieju subregionalnym, który zostanie rozegrany w Krakowie – Swoszowicach 12 sierpnia 2016.
Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy zjedli posiłek regeneracyjny i otrzymali wyróżnienia indywidualne i drużynowe z rąk Wójta Gminy Lesława Blachy.

AP Gołcza – Kozłów 4:1,

Tytuł Króla Strzelców Turnieju zdobył Kacper Ćwikliński strzelec 5 bramek (FC Miechów),
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został wybrany Patryk Nowakowski (FC Miechów),
Najlepszym bramkarzem został Maksymilian Cyganik z AP Gołcza.
Ponadto Trenerzy wyróżnili w swoich drużynach następujących zawodników: Kacper Kulisa FC Miechów, Patryk Dyląg AP Gołcza,Michał Jastrząb Kozłów, Leń Jakub Książ Wielki, a Gwiazdą Turnieju wybrano Jakuba Więcławka z Kozłowa.

Turnieje gminne i powiatowy zostały zorganizowane i przeprowadzone przez koordynatora Marka Machnika działającego na rzecz Małopolskich Zrzeszeń Ludowych Zespołów Sportowych w Krakowie głównego inicjatora i sponsora, a także przy współpracy z przedstawicielami poszczególnych samorządów, klubów sportowych, z animatorami sportu oraz nauczycielami wychowania fizycznego.