Zepsute kamery monitoringu wymieniane są na nowe
Zepsute kamery monitoringu wymieniane są na nowe

Na sesji w Książu Wielkim we wtorek 21 czerwca 2016 roku, radna Małgorzata Rosół zwróciła uwagę na zwiększoną w ostatnim czasie liczbę osób spoza gminy, którzy ściągają do Książa Wielkiego i urządzają tam sobie libacje alkoholowe, przez co wzbudzają zagrożenie i brak należytego poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców i przyjezdnych.

– Dla mnie bulwersujące jest to, ze nasi policjanci zajmują się pieskami, a nie zdarzeniami, które mają miejsce – skomentował wójt Mark Szopa. Informował, że wymieniane są zepsute kamery monitoringu w Książu Wielkim. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa, nie tylko przed wspomnianymi „gościnnymi występami”, ale też przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

Jednak Marek Płonczyński uważa, że kamery na niewiele się zdają, bowiem alkohol przez wspomniany „element” spożywany jest w miejscach, gdzie ich po prostu nie ma. Tym samym proceder przemieszcza się z centrum na obrzeża Książa Wielkiego. Wójt Marek Szopa zamierza na kolejną sesję zaprosić komendanta powiatowego policji, by poruszyć z nim ten problem. Zastanawiał się, kto i po co sprowadza do Książa osoby obce, które urządzają sobie w stolicy gminy libacje alkoholowe.

(red)