Wandal zatrzymany

0
1377

Mężczyzna, który w poniedziałek wieczorem 13 czerwca 2016 roku próbował wybić szybę w witrynie sklepowej w centrum Miechowa, a także groził pracownicy, został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Zapewne usłyszy zarzuty, najpierw musi wytrzeźwieć.

Do zdarzenia doszło w samym centrum Miechowa, a dokładnie w Rynku. Około godz. 16-tej sprawca przyszedł do sklepu i zaczął się awanturować z pracownicą. Kilka godzin później, przed godz. 22-gą, kiedy personel był jeszcze wewnątrz, sprawca ponownie pojawił się przed sklepem, tym razem z zamiarem zniszczenia witryny. W tym celu zabrał stolik z mieszczącego się nieopodal ogródka i rzucił nim w witrynę. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął gdyż okazało się, że szyba była bardziej wytrzymała niż stolik, który tej próby nie przetrwał. To jednak wandalowi nie wystarczyło i następnego dnia ponownie pojawił się przed sklepem. Tym razem groził, że i tak wybije szybę i spali sklep, swoje groźby skierował także wobec pracownicy sklepu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci szybko pojawili się na miejscu zdarzenia i zatrzymali agresora, który trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie zapewne usłyszy zarzuty i stanie przed sądem. Najpierw musiał jednak wytrzeźwieć, gdyż badanie wykazało, że w jego organizmie było ponad 2,2 promila. Stąd też dalsze czynności procesowe z jego udziałem muszą zaczekać aż wytrzeźwieje.

st. asp. Marcin Jamroży