Gminny Piknik Rodzinny w Gołczy

0
1599

W niedzielne popołudnie, tj. 5 czerwca 2016 roku, na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy zorganizowano Gminny Piknik Rodzinny. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Gołcza. Na uczestników pikniku – zarówno tych małych jak i większych – oczekiwały liczne atrakcje.Piknik kreatywnej technologii, dmuchańce, basen z piłkami, loteria fantowa, stoisko kosmetyczne, sklepik, malowanie buziek dzieciom – to tylko niektóre z atrakcji najnowszej edycji Gminnego Pikniku Rodzinnego. W tym roku jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy.

Nie zabrakło oczywiście okazji do degustacji  żurku oraz kiełbasek z grilla. Wielkim powodzeniem cieszyły się przepyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz napoje: kawa, herbata, lemoniada. Były również lody, popcorn i wata cukrowa. Dzieci miały możliwość m.in. posiedzieć w policyjnym samochodzie, czy pogłaskać psa policyjnego z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie. Dzięki uprzejmości jednostki OSP w Gołczy mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu bojowego.

Przygotowano również program artystyczny. W pierwszej kolejności wystąpili laureaci konkursu piosenki angielskiej oraz I Gminnego Festiwalu Piosenki Lekkiej Łatwej i Przyjemnej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Niespodzianką było przedstawienie zatytułowane „Bajki znane i nieznane”, w którym wystąpili rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Podczas gminnego święta rodziny laureaci konkursu „Ja, Moja Rodzina, Moja Gmina” odebrali nagrody z rąk dyrektor Zdzisławy Kyć oraz wójta Gminy Gołcza Lesława Blachy. Jedna z nagrodzonych prac została przekazana włodarzowi gołeckiej gminy.

W kolejnej odsłonie występów artystycznych zaprezentowali się uczniowie klasy II b, którzy wspólnie z panią Barbarą Ślęzak – Wiszniewską przygotowali wiązankę wesołych piosenek. Zaprezentowano też kolekcję strojów ekologicznych autorstwa uczniów klasy VI. Chwilę później scena należała już do grupy wokalnej działającej przy BiOAK i Zespołu Pieśni i Tańca „Gołczawianie”. Zwieńczeniem występów był pokaz grupy tanecznej Tsunami z Gimnazjum w Gołczy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gołczy dziękuje za pomoc oraz finansowe wsparcie Pikniku Rodzinnego: rodzicom za przyniesienie smacznych ciast i pracę podczas pikniku, Urzędowi Gminy w Gołczy, Gimnazjum Publicznemu im. Jana Pawła II w Gołczy, indywidualnym sponsorom m.in. Panu Mirosławowi Wójcikowskiemu oraz instytucjom: Dom Kultury Wolbrom, basen w Miechowie, schronisku św. Brata Alberta w Miechowie.

(ik)