W sobotę 28 maja 2016 roku już od 9 rano w Ogrodach Parafialnych miechowianie uczcili Dzień Dziecka. Imprezę o charakterze pikniku, pełnym wielu rozmaitych atrakcji, zorganizowały władze miasta i gminy na czele z burmistrzem Dariuszem Marczewskim. Oprócz Centrum Kultury i Sportu święto logistycznie i finansowo wsparła pokaźna liczba sponsorów i darczyńców.

Najmłodsi już przy wejściu otrzymywali kupony – a to na nagrodę w loterii, a to na watę cukrową, lody, popcorn. W tym roku było aż 5 stanowisk malowania twarzy – chyba jednej z najbardziej obleganych i ulubionych rozrywek dzieci. To pozwoliło uniknąć nerwów najmłodszym i ich rodzicom, którzy stali nieco mniej czasu w kolejce. Chociaż z oczywistych względów, przede wszystkim z uwagi na olbrzymie zainteresowanie obchodami, przy niektórych atrakcjach musieli odstać swoje. Jednak nikt tego dnia nie narzekał. Wręcz przeciwnie. Na twarzach dzieci wyraźnie rysowała się radość z faktu, iż wzięły udział w tej imprezie, której towarzyszyła przepiękna pogoda. Z racji lokalizacji i piekącego momentami słońca, dla wielu zbawienny był cień licznych drzew rosnący w pobliżu budynku parafii.

Witając bardzo licznie przybyłych, burmistrz Dariusz Marczewski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania gminny Dnia Dziecka. Partnerów, którzy włączyło się w to dzieło, było ponad 60. – Cieszę się, ze dla najmłodszych miechowian wszyscy jesteśmy razem i wszyscy chcemy z nimi świętować i im pomagać – mówił burmistrz składając dzieciom życzenia samych radości dnia codziennego.

Jak już wspomnieliśmy, nie brakowało dla dzieci atrakcji. Były występy artystyczne. Można było bardzo aktywnie spędzać z rodzinami czas na: grach, zabawach, robieniu śmiesznych zdjęć w budce fotograficznej, dmuchańcach i wielu innych. Z racji połączonego tego dnia Miechowskiego Święta Organizacji Pozarządowych, można było się dowiedzieć wiele ciekawostek z działalności tychże organizacji, a także wspomóc oraz zasilić szeregi wielu z nich. Widowiskowy był pokaz i parada maszyn Miechowskiej Grupy Motocyklowej „Gryf”.

Atmosferę i zainteresowanie tą imprezą pokażą choć w części poniższe zdjęcia.

Krzysztof Capiga