Festiwal „Muzyklandia” w Kozłowie

0
4547
"Krasnale" na Muzyklandii - miechowski.pl - fot. K.Capiga

W czwartek 19 maja 2016 roku Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie zorganizował IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki „Muzyklandia”. Swe talenty wokalno-sceniczne zaprezentowało 24. wykonawców podzielonych na 4 kategorie wiekowe – przedszkola i zerówki, klasy I – III, klasy IV – VI, gimnazjum.

Występy oceniało jury w składzie: Małgorzata Stachurka, Jerzy Osuch oraz w podwójnej roli – jurora i dziennikarza portalu miechowski.pl – Krzysztof Capiga. Warto przypomnieć sylwetki wymienionej powyżej dwójki członków komisji (o sobie pisać nie sposób). Wspomnę jedynie, że oprócz wykształcenia dziennikarskiego posiadam także muzyczne (nauczyciel).
Małgorzata Stachurka jest wieloletnim pedagogiem i instruktorem zajęć plastycznych w miejscowym GOK. Wielokrotnie oceniała występy muzyczne podczas różnych festiwali i przeglądów.
Chyba mało kto spośród wychowanków (zwłaszcza tych starszych) kozłowskiego GOK-u nie zna Jerzego Osucha. Przez wiele lat w tejże placówce (i w innych) wyuczył w swojej dziedzinie wiele pokoleń. Gra również w zespole muzycznym.

Po otwarciu festiwalu dokonanym przez dyr. Elżbietę Kopeć przyszedł czas na artystyczną rywalizację. Może „rywalizacja” to zbyt mocne słowo w tym przypadku, bowiem atmosfera wśród publiczności składającej się w przeważającej mierze z występujących i ich fanów – rodziców i opiekunów ze szkół – była znakomita, pełna życzliwości i gromkich braw dla konkurentów.

Po wysłuchaniu festiwalowych uczestników przyszedł czas na obrady jury. Nie były zbyt burzliwe, ale bardzo rzeczowe.
W kategorii przedszkolaków i zerówek I miejsce zdobyły „Duszki” reprezentujących miejscową zerówkę. Na II miejscu znalazła się Amelia Oczkowicz uczęszczająca do Społecznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach. Wyróżnienie zdobyli reprezentanci Oddziału Przedszkolnego tejże placówki oraz kozłowscy „Krasnale”.

Dużo wykonawców stanęło na podium festiwalu w kategorii I-III. Tu bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kaleta. Na tym etapie festiwalu poziom wśród wykonawców był dość wysoki i porównywalny, dlatego aż trójka solistów zajęła II miejsce ex equo: Julia Chojnacka, Oliwia Darska i Daria Misiak. III miejsce otrzymały równocześnie 2 tria wokalne: Magdalena Trzcińska, Oliwia Kaleta, Julia Werner oraz Julia Tkaczewska, Zosia czucha, Ola Bzdzion (wszyscy reprezentowali „Podstawówkę” w Kozłowie). W tej kategorii było jeszcze jedno wyróżnienie dla Dominiki Piwowarczyk (SPP Przybysławice).

Jury nie przyznało I miejsca w kategorii klas IV – VI. Na II znalazła się Julia Rosół, a także Paulina Gajos, a na III – Bartosz Misiek i również Julia Lenart (wszyscy SP Kozłów).

Mimo że spośród gimnazjalistów wystąpiła tylko jedyna w tej kategorii – Julia Karcz, to jej występ, który był ostatni tego dnia, był przysłowiową „wisienką na torcie” i wywołał u wielu słuchaczy podziw nad jej talentem wokalnym i pewnością sceniczną.

By uhonorować wszystkich uczestników „Muzyklandii” i ich pracę w przygotowaniesie do festiwalu, przedstawiamy w galerii zdjęć nie tylko laureatów festiwalu.

Krzysztof Capiga