Wykazali się wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

0
777
Laureaci konkursu o bezpieczeńśtwie
Laureaci konkursu o bezpieczeńśtwie

Trzyosobowa reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołczy w składzie – Mateusz Jamroży, Jakub Masny oraz Jakub Marszałek, zdobyła pierwsze miejsce w powiatowym etapie Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Co więcej, Jakub Masny wywalczył indywidualnie (po raz kolejny) tytuł Mistrza Powiatu.

W zawodach zorganizowanych przez miechowską Komendę Powiatową Policji w środę 27 kwietnia 2016 roku w Książu Wielkim wzięło udział osiem gimnazjalnych drużyn: z Charsznicy, Dziaduszyc Gołczy, Kozłowa, Książa Wielkiego, Miechowa (dwie ekipy) oraz Tczycy.

Tradycyjnie już turniej przebiegał w dwóch etapach – składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części pierwszej uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego. W kolejnym etapie przyszło im wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód, a przy tym niezwykłym opanowaniem oraz dużym doświadczeniem. Zmaganiom gimnazjalistów bacznie przyglądali się policjanci z KPP w Miechowie.

Dodajmy, że drużyna Gimnazjum w Gołczy zapewniła sobie w ten sposób udział w etapie wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 19 maja 2016 roku. Opiekunami gołczańskiej grupy są: Ela Bonemberg i Elżbieta Papaj.

/ik/