Dzień Otwarty „Ekonomika”

0
5394
Szkolny Zespół Tańca Miechowianie
Szkolny Zespół Tańca Miechowianie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna w dzisiejszych czasach jest edukacja i odpowiedni dobór ścieżki nauczania. Młodzi ludzie niejednokrotnie mają szereg wątpliwości, jaki wybrać dla siebie kierunek kształcenia. By im w tym pomóc, Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie 28 kwietnia 2016 roku zorganizował Dzień Otwarty Szkoły, na który przybyła chyba rekordowa liczba gimnazjalistów klas trzecich z ościennych placówek – ponad 300 uczniów.

Po odtańczeniu Krakowiaka przez uczniów wchodzących w skład Szkolnego Zespołu Tańca „Miechowianie”, młodzież, dyrektorów gimnazjów i pedagogów powitała dyr. „Ekonomika” – Marzena Samborska. Zachęcając gimnazjalistów do kontynuowania edukacji w podległej jej placówce podkreślała, iż jest ona przyjazna, otwarta na potrzeby środowiska i przede wszystkim otwarta na potrzeby uczniów. Dlatego też w swojej ofercie ma atrakcyjne kierunki kształcenia, posiada wykwalifikowaną kadrę i nowoczesne zaplecze dydaktyczne. W ślad za tym idą bardzo dobre efekty kształcenia, co udowadniają wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych. Warto wspomnieć, że „Ekonomik” znalazł się w gronie najlepszych szkół w Polsce kształcących w zawodzie technik geodeta.
Dyrektor zapowiedziała nowy kierunek kształcenia. Od września 2016 roku placówka dodatkowo kształcić będzie w zawodzie technik logistyk. – Jest to kierunek, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy, zarówno krajowego jak również międzynarodowego – mówiła Marzena Samborska. Również szkoły policealne wchodzące w skład ZS Nr 1 wzbogacą się o nowe kierunki – technik usług kosmetycznych i higienistka stomatologiczna.

Bardzo licznie przybyli gimnazjaliści na Dzień Otwarty „Ekonomika” nie mogli narzekać na nudę i brak atrakcji. Ich starsi koledzy i koleżanki w nietuzinkowy sposób prezentowali im bogatą ofertę dydaktyczną szkoły.

Zespół Szkół Nr 1 kształci w kierunkach:
– technik logistyk – NOWOŚĆ!
– technik ekonomista
– technik geodeta
– technik handlowiec
– technik żywienia i usług gastronomicznych
– technik technologii żywności

Do tego w zasadniczej szkole zawodowej placówka kształci w zawodach:
– mechanik pojazdów samochodowych
– mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych
– elektromechanik pojazdów samochodowych
– blacharz samochodowy
– elektromechanik
– monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
– monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
– betoniarz – zbrojarz
– murarz – tynkarz,lakiernik
– posadzkarz
– stolarz
– ślusarz
– murarz – tynkarz
– rzeźnik – wędliniarz
– sprzedawca
– cukiernik
– piekarz
– fryzjer
– kucharz i inne zawody

Atmosferę Dnia Otwartego i liczne atrakcje przygotowane dla potencjalnych uczniów „Ekonomika” prezentuje bogata galeria zdjęć:

Krzysztof Capiga