Podarowali Agnieszce coś więcej niż pieniądze… nadzieję i siłę do walki

0
3592
Agnieszka Dudek z rodziną
Agnieszka Dudek z rodziną

Choroba nie wybiera człowieka. Czasem spada na niego jak grom z jasnego nieba. Przytłacza, wyniszcza nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie, gnębi chorego i jego rodzinę. Niewiele osób dotkniętych chorobą potrafi stawiać jej czoła i walczyć z nią z godnością, wiarą i uśmiechem na twarzy.

Jedną z takich osób, które po fatalnej diagnozie nie załamują się jest Agnieszka Dudek z Miechowa. W ubiegłym roku zdiagnozowano u niej nowotwór mózgu, który w obecnym stadium nie może być operowany. Rodzina, przyjaciele, znajomi, a także zwykli Miechowianie, którzy chcą pomagać innym, nie pozostali obojętni na apel ciężko chorej Agnieszki o pomoc finansową tak potrzebną na leczenie.

W sobotę 23 kwietnia 2016 w Domu Kultury w Miechowie zorganizowany został koncert charytatywny. Jego główną część stanowiła aukcja, na którą wielu artystów przekazało swe prace. Byli to m.in.: Michał Bujak, Barbara Chorążek, Grzegorz Chorążek, Barbara Cichoń, prof. Janusz Czumaczenko, Marek Hołda, Zbigniew Hołda, Lech Kochański, Krzysztof Kolarz, Danuta Majewska, Natalia Nasada-Wojtal, Krystyna Olchawa, Paweł Olchawa, prof. Marek Sak oraz Mirosław Szumerowski. Wśród licytowanych prac znalazły się również podarunki z autografami od: Macieja Maleńczuka, Justyny Steczkowskiej, Andrzeja Poniedzielskiego, Przemka Sokoła, Elżbiety Adamiak, Michała Poniedzielskiego, Tomasza Organka, Marianny Żechowskiej, Piotra Gamrota, Sylwii Sucheckiej, Jadwigi Zięba oraz zespołów The Fuse, Cheap Tobacco, Dziewczyny, Panny Wyklęte i Kombi.
Wydarzenie to muzycznie uświetnili miechowscy artyści. Piosenką „Tolerancja” z repertuaru Stanisława Sojki występy zainaugurował duet wokalno – gitarowy Reginy Warskiej i Piotra Nowaka. Na scenie zaprezentowali się także: Alicja Gaweł, Justyna Szlosek, Andrzej Gaździcki i Antoni Kawecki.

Koncert oraz aukcję prowadzili: Magdalena Uchto i aktor krakowskiego Teatru Ludowego wywodzący się z Miechowa – Krzysztof Górecki. Obydwoje z niezwykłą gracją skutecznie zachęcali licznie zebranych do ochoczego sięgania po portfele.
Tego dnia na wsparcie finansowe na leczenie Agnieszki Dudek udało się zebrać 37 tys. zł. Jednak to nie koniec dzieła pomocy. Następnego dnia w Racławicach podczas Wyborów Chłopa Roku odbyła się loteria, z której dochód również przekazano potrzebującej.


Krzysztof Capiga