Agata na końcu ŚWIATA – startujemy z blogiem

0
2710
Agata na końcu świata - w pracy na pokładzie

Witam

Mam na imię Agata. Pochodzę z niewielkiej wsi w Małopolsce zlokalizowanej w naszym pięknym powiecie miechowskim i od 10 lat z przerwami mieszkam w ulubionym Krakowie. Od 6 lat podróżuje i pracuję poza granicami kraju, z czego 3 lata na pokładach jednych z największych statków pasażerskich świata, które rokrocznie opływają kulę ziemską dookoła.

Dzięki tej pracy miałam okazję opłynąć świat 3 razy i zwiedzić każdy kontynent na kuli ziemskiej. Praca na pokładzie to oczywiście nie tylko przyjemności, ale przede wszystkim obowiązki i codzienna harówka od 8 do 10 godzin przez całą długość trwania kontraktu, czyli 5-6 miesięcy.
Trzon obsługi statku stanowi załoga składająca się z jakieś 80 % filipińczyków. Reszta to mieszanka narodowości, kultur, obyczajów i religii z całego świata. W moim departamencie mamy jednego obywatela z Polski – czyli mnie, jednego obywatela Ekwadoru oraz osoby z takich krajów jak: Chile, Monte Negro, Peru, Wielka Brytania, Brazylia, a nawet z Zimbabwe i Republiki Południowej Afryki.

Na moim blogu chciałabym się podzielić swoimi przygodami, przeżyciami, wrażeniami z pobytu w niezliczonych krajach, pokładowymi opowieściami, czyli z tego wszystkiego co załoga nazywa moim “ship life”.
Mam nadzieje, ze spodobają się Państwu moje relacje. Postaram się również udzielić kilku praktycznych rad dla tych, którzy są zainteresowani pracą na statkach pasażerskich.

Zapraszam do śledzenia mojego bloga, na którym znajdziecie Państwo bogato ilustrowane teksty. Moim marzeniem jest, by mój blog na portalu miechowski.pl stał się dla wszystkich czytelników świetną formą relaksu, spędzenia wolnego czasu, ciekawą lekturą i okazją do wzbogacenia swej wiedzy o różnych zakątkach naszego globu.

Agata