Tydzień biblioteki w Kozłowie

0
1198

W Polsce w 2015 roku prawie 40 proc Polaków kupowało towary i usługi przez internet. Zakupy online są bardziej popularne wśród mieszkańców dużych miast , niż wsi Najczęściej robią je osoby w wieku 25-34 , a najrzadziej 65-74 latki , ale tendencja jest rosnąca, a rynek e-zakupów szybko się rozwija. Aby te transakcje były bezpieczne i bezproblemowe, trzeba się tego nauczyć.

DSCF0057
Z pomocą przychodzi kampania „Tydzień z Internetem”. Pokazuje ona praktyczne zastosowania internetu i daje ludziom konkretne porady. W tym roku skupia się na świadomym korzystaniu z sieci i zakupów online, po to, aby internauci potrafili chronić swoje dane, tworzyli silne hasła do kont, weryfikowali wiarygodność sklepów internetowych, bezpieczeństwo płatności i by znali swoje prawa i obowiązki jako konsumentów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie przeprowadziła wiele spotkań z młodzieżą, ucząc ich zakładania kąt w sklepach internetowych, jak tworzyć silne hasła, ostrzegać przed niebezpieczeństwami jakie mogą się pojawiać w sieci,. Także seniorzy mieli okazję „odczarować” tajniki internetu. Uczyli się m.in. jak nie wychodząc z domu zrobić zakupy przez internet nie obawiając się oszustwa i bycia świadomym użytkownikiem Internetu.
(GBP Kozłów)