Nowoczesna, nowatorska biblioteka w Kozłowie

0
3218

20 lutego 2016 r. w Kozłowie otwarto nowoczesną, na miarę XXI wieku, Bibliotekę”, na powstanie której pozyskano fundusze z Instytutu Książki w ramach programu ministerialnego Program Wieloletni Kultura+ Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek”. Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 723 336 zł, co pozwoliło stworzyć nowoczesny obiekt.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele rządowych i samorządowych władz województwa, powiatu i gmin, radni Gminy Kozłów, sołtysi, dyrektorzy bibliotek, szkół, przedstawiciele stowarzyszeń, Klubu Seniora i Latarników, przyjaciele i czytelnicy biblioteki. W otwarciu uczestniczyli także przedstawiciele firm realizujących inwestycje. Zaproszeni goście w dowód uznania złożyli gratulacje i symboliczne kwiaty na ręce dyrektor biblioteki Bożeny Tabor. Dyr. Bożena Tabor i wójt Jan Zbigniew Basa odbieraja gratulacje

W tym szczególnym dniu padło wiele ciepłych słów oraz życzeń. W trakcie wystąpień goście podarowali Bibliotece kilka pamiątkowych prezentów, wśród nich oczywiście znalazły się książki. Podczas otwarcia biblioteki uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt Jan Zbigniew Basa, wicemarszałek Wojciech Kozak, wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Anna Wiśniewska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie Maria Słuszniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie Bożena Tabor. Obiekt poświęcił ks. wikary Tomasz Czechowski.
Po części oficjalnej uroczystość otwarcia uświetniły występy artystyczne w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół nr 1 w Kozłowie, występy solowe podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Kozłowie oraz seniorzy.
W bibliotece oprócz nowoczesnej wypożyczalni i czytelni znajduje się sala relaksacyjno – czytelnicza wyposażona w fotele masujące, bieżnie, stanowiska książek mówionych, kącik muzyczny, kącik malucha itp. Całkowity koszt zadania wyniósł 2 297 781 zł. Na tę kwotę składa się  wkład własny – 574 445 zł, z czego 114 889 zł zabezpieczone były przez zleceniobiorcę w postaci pieniędzy i  459 556,00 zł w formie własności nieruchomości .
(GBP Kozłów).

Redakcja portalu miechowski.pl postanowiła odwiedzić obiekt po dwóch miesiącach funkcjonowania. Najbardziej oblegana jest sala rekalsacyjno – czytelnicza, z której do 22 kwietnia skorzystało aż 240 osób. Sala wyposażona jest w fotele masujące, bieżnie, stanowiska książek mówionych.

A oto kilka migawek przedstawiających piękne i nowoczesne wnętrza kozłowskiej książnicy:

    (red)