Miechowski Dzień Kobiet

0
1247

Archiwalnym utworem „Baby, ach te baby” rozpoczęły się w niedzielę 6 marca miechowskie obchody Dnia Kobiet. Gospodarzem imprezy byli: burmistrz Dariusz Marczewski i dyr. Centrum Kultury i Sportu – Sylwia Suchecka. Panie wypełniły niemal po brzegi salę kina „Gryf”. Skierowana do burmistrza przez konferansjera propozycja ucałowania każdej z przedstawicielek płci pięknej spotkała się z bardzo dużym entuzjazmem. Jednak, ku rozpaczy wielu dam, nie doszło do tego, gdyż burmistrz tego dnia był nieco przeziębiony. Zrehabilitował się za to życzeniami i słodkimi upominkami. Wtórowali mu: wicemarszałek Wojciech Kozak, radny wojewódzki Adam Domagała, wiceburmistrz Andrzej Banaśkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Czekaj. Ku zaskoczeniu burmistrza i przewodniczącego, zostali oni porwani do zatańczenia poloneza, który inaugurował święto. Ten akcent wywołał furorę i wprawił wszystkich w znakomity nastrój. Taniec przygotowała Jolanta Piotrowska, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II.
Burmistrz podkreślał, iż w wielu organizacjach takich jak m.in. zrzeszenia seniorów, koła gospodyń wiejskich i wiele innych, prym wiodą kobiety. Zatem dziękował im za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczeństwa. Życzył paniom dużo uśmiechu, spełnienia marzeń, zdrowia i niegasnącej aktywności. Dziękował dyr. Sylwii Sucheckiej i ekipie CKiS za przygotowanie gminnego Święta Kobiet.

Będący pod wrażeniem tanecznych umiejętności włodarzy gminy i miasta Miechów, wicemarszałek Wojciech Kozak z humorem stwierdził, że najwyższy czas podjąć uchwałę na Sejmiku Województwa, by raz na zawsze skończyć z żartami o „babach” i teściowych. Przy tej okazji jak z rękawa sypał anegdotami, co momentami na sali spotkało się z salwami śmiechu. – Obyście nie tylko w tym dniu były doceniane i wyróżniane, ale przez cały rok były kochane i odwzajemniały tę miłość – życzył paniom wicemarszałek Kozak.
Tego dnia na panie czekało wiele urozmaiconych atrakcji i doznań artystycznych. Należne owacje zebrał Zespół Pieśni i Tańca „Miechów”, który zaprezentował wiązankę tańców krakowskich. Na scenie zaprezentowali się również: „Actus Animi” – teatr tańca z Wolbromia, zespół wokalno-instrumentalny CKiS, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, zespół „Mirella”, chór klasyczny „Jesienne róże”, Klub Seniora, a na koniec – Andrzej Gaździcki i Karolina Strycharz.